Desert u čaši

Image
  Mislim da nikad brže nisam nešto napravila! Razmišljala sam se o pudingu od vanile i poslastičarskom kremu, al me je nekako bilo mrsko čekati da se ohlade, a kasno popodne… Pribegla sam mućenju Oetkerovog pudinga iz kesice, to je ovaj žuti deo u čaši, pa sam ga malo obogatila ekstraktom vanile i šlatkom pavlakom i dobila baš onako pun ukus i kremastu struturu. Uvek se naravno može skuvati puding ili poslastičarski krem i on umutiti sa maslacem ili slatkom pavlakom, ali ako baš  žurite može i na ovaj način. Od ove mere sam dobila 8 manjih čaša. Vi možete dobiti više ili manje, ne morate se držati baš ove mere. Izaberite one koje vama odgovaraju, a priprema je veoma laka. Donji sloj ili ovaj keks sloj: 300 gr mlevenog plazma keksa i 80 gr maslaca. Otopiti maslac, dodati mlevenom keksu i dobro izmešati, da u dodir dodji sav kreks sa maslacem i postane vlažan. Kašikom spustiti ( punu kašiku ) na dno čaše ovu masu, malo rasporediti. Vanila sloj: E sad, mutite puding od vanile koj...

Kako sačuvati nafaku u kući: komšijama nikada ne pozajmljuj hljeb i sol, metlu drži naopako, ne zviždi po kući i ne čisti mrve rukom…

Da biste poboljšali materijalnu situaciju neće škoditi da poštujete ovih deset “zapovijesti”.
1. Kada pozajmiti pare i tražiti povišicu?
Povišicu treba da tražite u srijedu tokom dana. Ne pozajmljujte novac prijateljima i poznanicima u utorak. Kako kažu vjerovanja, ujutru treba davati i uzimati zajam, zato što bilo kakve operacije s parama koje obavljate uveče ili noći vode u propast. Trudite se da nikada ne tražite zajam, a da češće dajete novac onome ko ga od vas traži jer ćete tako da ga programirate da vam vrati na drugi način.
2. Plata treba da prenoći Da bi novac koji ste zaradili volio vašu kuću, onog dana kada dobijete platu nemojte da potrošite ni jednu marku. Cijela suma trebalo bi, po vjerovanju, da prenoći u vašem domu. 3. Znate li šta se ne pozajmljuje komšijama?
Ne valja pozajmljivati komšinici hljeb ili so jer novčana sigurnost može da napusti vaš dom i ode u komšijsku porodicu.
4. Kućna pravila za pun budžet. Novca neće biti ako zviždite u sobi i mrvice sa stola čistite rukom.
5. Kada džepovi donose novac? Džepove odjeće koja visi u ormanu napunite sitnim papirnim novcem. Pare ne vole iscijepane džepove ili otpalu dugmad.
6. Staro vjerovanje o metlama Da bi u kući bilo para, metlu treba da postavite drškom nadole.
7. Napravite trougao od 10 maraka. U najmanjoj pregradi novčanika čuvajte novčanicu od 10 maraka savijenu u trougao. Takođe, u novčaniku treba da postoji i sretna moneta – prvi zarađen novac ili onaj dobijen od dobrog čovjeka. Tu novčanicu ne valja potrošiti – ona je talisman finansijske sigurnosti. U suprotnom, pare mogu da se naljute i da ne dolaze do vaše ruke.
8. Čuvajte kovanice. Nikada ne držite novčanik prazan, neka u njemu bude makar neki novčić. Sav novac mora da bude okrenut prema gazdi “glavom”.
9. Ne kradite tuđu sreću. Dobijene pare na kocki, zarađene nepošteno, nađene ili pocijepane, ne donose sreću i zato ne treba da se zadržavaju u vašem novčaniku. Podijelite ih sirotinji ili ih brzo potrošite.
10. Čuvajte krupnu novčanicu. U kući ili u stanu treba godinu dana čuvati krupnu novčanicu, koja će se napuniti vašom energijom i početi da privlači novac.
izvor:(aura.ba)

Comments

Popular posts from this blog

Desert u čaši

Šarena slana rolada svaku zabavu čini ljepšom

15-minutni kolač sa bananama